Tezcan’dan Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin açıklama

0
372

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, partisinin eski Genel Başkanı Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin, “Gelen haberler iyi. İnşallah tez zamanda yeniden aktif çalışma hayatına döner.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, partisinin il başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal‘ın tedavisinin sürdüğünü anımsattı.

Baykal’a Allah’tan şifa ve bir an önce sağlığına kavuşmasını dileyen Tezcan, “Gelen haberler iyi. Bugün bir ameliyat daha oldu. İnşallah tez zamanda yeniden aktif çalışma hayatına döner. Sayın Baykal Türk siyasetinin yetiştirdiği önemli simalardan birisidir.” diye konuştu.

“Çiftçiler toprağı ekmiyor, ekemiyor, biçemiyor”

Türkiye’nin önemli bir dönüşüm sürecinden geçtiğini dile getiren Tezcan, şunları söyledi:

“Önümüzde iki yol var. Ya iyiye doğru gideceğiz ya da daha kötüye doğru savrulacağız. Ben siyasette hiç kötümser olmadım. Hep iyimserim, iyiyi kuracağız, onun için siyaset yapıyoruz. AK Parti iktidara geldiğinde çiftçilerin toplam borcu 1 milyar liraydı. Bugün 85 milyar lira. Bu arada çiftçi sayısı arttı mı? Hayır. Tam tersi, topraklar ekilmez oldu. Çiftçiler toprağı ekmiyor, ekemiyor, biçemiyor. Çiftçi, 13 tane kredi kartı ile geziyor. Birini kapatıyor, diğerini kullanıyor ve borcu takla attırıyor. Türkiye’de iki önemli lobi var. Birisi faiz, diğeri ithalat lobisi.”

“Hiç kimse kendi anlayışına göre tek tip okul yaratamaz

Eğitimde yeni bir devrim yapmadan memleketi ayağa kaldırmanın mümkün olmayacağını ileri süren Tezcan, “Yeni baştan eğitimi ayağa kaldıracaksın. Hiç kimse bütün ülkede kendi anlayışına göre tek tip okul yaratamaz. Eğer eğitim sistemini ayağa kaldırırsanız ülke, dünyanın zengin güçlü ülkeleri arasına girer. Gelişmenin yolu eğitimden geçiyor. Üretim yapmayan ülke zenginleşemez.” ifadelerini kullandı.

 

A.A.

 

4